بهترین تشک تخت خواب برای خواب کدام است؟
0
بهترین تشک تخت خواب

بدون شک کیفیت خواب خوب یکی از موارد مهمی است که تضمین کننده سلامت بدن و روح انسان است. اگر تشک تخت خواب شما با فرم معمولی بدنتان در زمان خواب تطبیق داده شود، خوابی راحت خواهید داشت. اما بهترین تشک تخت خواب برای خواب کدام است؟

باید گفت نوع خوابیدن هر فرد در انتخاب نوع تشک تخت خواب می تواند تاثیرگذار باشد و در این مقاله قصد داریم حالات مختلف خوابیدن افراد را با بهترین تشک تخت خواب که باید انتخاب کنند مقایسه کنیم.

بهترین تشک تخت خواب بر اساس نوع خوابیدن

اگر به پشت می خوابید

یک توصیه ثابت شده پزشکی به افراد این است که به پشت بخوابند ولی براساس تحقیقاتی که سایت sleep.org انجام داده است تنها هشت درصد اشخاص وضعیت خوابی به این حالت دارند. این وب سایت در نتیجه تحقیقات خود آورده است «سالم ترین حالت خوابیدن با فاصله خیلی زیاد به نسبت سایر وضعیت ها، خوابیدن به پشت است چون به گردن، سر و ستون فقرات فرد اجازه می دهد در یک وضعیت خنثی استراحت کند. یعنی در این نواحی هیچ فشار اضافه ای دیده نمی شود و احتمال بروز درد بسیار کم است.»

بهترین تشک تخت خواب که برای این نوع افراد پیشنهاد می شود یک تشک فومی از نوع تخت در جعبه می باشد. این مدل تشک برای افرادی که به پشت می خوابند عالی است و نوع طراحی آن به نحوی است که یک ثبات و استحکام از سر تا نوک انگشتان پا و از گوشه به گوشه تشک فراهم می کند تا کل بدن تحت حمایت قرار گیرد. از مزایای دیگر این نوع تشک تخت خواب می توان به بهره مندی از فناوری کمترین انتقال حرکات اشاره کرد که باعث می شود زمان رفتن به تخت خواب در شب، همسرتان بیدار نشود.

اگر به پهلو می خوابید

اگر حالت خوابیدن شما به شکلی است که به پهلو می خوابید در حالی که دست و پاهایتان مستقیم در روبروی شما قرار دارد، بهتر است از یک تشک تخت خواب نرم تر استفاده کنید. چون افرادی که به پهلو می خوابند باعث می شوند فشار زیادی به یک طرف بدن وارد شود و طراحی تشک نرم تر به شکلی است که فشار ایجاد شده روی شانه ها و پهلوها را به کمترین مقدار ممکن می رساند تا در طول شب فرد کمتر جابه‎جا شود.

خوابیدن به حالت جنینی

خوابیدن به پهلودر حدود ۴۱ درصد افراد بزرگسال به حالت جنینی می‎ خوابند یعنی در حالتی که به یک سمت قرار می گیرند و مانند یک توپ حلقه می زنند. سایت sleep.org ادعا می کند این نوع خوابیدن روی طرف چپ بدن بهترین حالت خواب برای افراد باردار است (به علت بهبود گردش جریان خون). به گفته این وب سایت «خوابیدن به صورت جنینی در حین این که سخت حلقه زده اید احتمالا کار تنفس را برای دیافراگم شما سخت می کند و صبح در زمان بیدار شدن اگر به خصوص آرتروز مفاصل دارید احساس درد خواهید کرد. اگر به این نوع خوابیدن علاقه دارید بهتر است یک تشک تخت خواب نرم بخرید تا به مفاصل فشار کمتری وارد شود.»

 

 

 

 

اگر روی شکم می خوابید

خوابیدن روی شکمخوابیدن روی شکم از طرفی به مشکل خرخر کردن کمک می کند اما از طرف دیگر باعث بروز مشکلاتی برای بدن می شود و احتمالا درد شدیدی در گردن و کمر به وجود می آورد. یکی از دکترهای متخصص کمردرد در این زمینه می گوید «افرادی که روی شکم می خوابند، اغلب اوقات دیر خوابشان می برد، چون این مدل خوابیدن انحنای طبیعی ستون فقرات را با اختلال ایجاد می کند و نتیجه آن شکل گیری درد در بخش انتهایی کمر است»

اگر به هر صورت به این حالت می خوابید، بهترین تشک تخت خواب که می توانید انتخاب کنید تقریبا سفت است و بین انواع فوم و فنری، نوع اول را انتخاب کنید چون امکانات بهتری دارند.

اگر به شکل ستاره ماهی می خوابید

این نوع خوابیدن بسیار معروف است. اگر تنها هستید به احتمال زیاد به پشت می خوابید و دستان و پاهای شما به طرف بیرون کشیده شده است. فضای تخت برای خوابیدن زیاد است. بهترین تشک تخت خواب برای خوابیدن به این حالت یک تشک سفت است چون از کل بدن پشتیبانی می کند.

اگر به بیخوابی مبتلا هستید

بدون شک خواب یکی از بخش های مهم در چرخه حیات ما است و بدون خوابیدن به اندازه کافی بدن نمی تواند عملکرد مفیدی از خود نشان دهد. یکی از متخصصان خواب می گوید: خواب هنگامی است که ماهیچه ها فرصت استراحت پیدا می کنند. اگر تشک خیلی سفت یا نرم باشد، انقباض ماهیچه ای انجام می شود، انگاری فرد در حال مبارزه با تشک است.

اگر بی خواب هستید بهترین تشک تخت خواب که می توانید انتخاب کنید باید علاوه بر محکم بودن نرم نیز باشد و به خوبی از کمر شما پشتیبانی کند. در این بین تشک های سفت ژل فومی گزینه خوبی هستند.

تشک مناسب برای زوج هایی که وضعیت خواب متفاوت دارند

شراکت در تخت از همان ابتدا مشکلاتی را به همراه می آورد چون شما یا همسرتان احتمالا وضعیت خوابیدن متفاوتی دارید که نتیجه کار یا اشغال فضای بیشتری از تخت است یا بخش بیشتری از ملحفه به یک نفر اختصاص می یابد. نتیجه کار در هر صورت می تواند خوابیدن را مشکل کند. یکی از متخصصان خواب می گوید: در زمانی که بعضی از همسرها روی کمر می خوابند و بنابراین تشک خیلی سفتی احتیاج دارند و طرف دیگر به پهلو می خوابد و یک تشک نرم را ترجیح می دهد، بهتر است تشکی خریداری شود که سفتی متوسطی داشته باشد و از تمامی وضعیت های خواب پشتیبانی کند.

از چنین تشک هایی می توان به برند خارجی Kuston اشاره کرد. تشک هایی که فناوری ژل فوم دارند به فرد اجازه می دهند سطح راحتی هر بخش از تشک را به تنهایی تنظیم کند و خواب راحتی داشته باشد.

 

 

 

 

 

نظر خود را بگذارید

Your email address will not be published.

0

بالا

X